×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Världen

G2 släpper stjärnan: "Önskar honom all lycka"

1
Australiensarens tid i G2 är över.
I november förpassades Justin "jks" Savage till bänken när G2 Esports valde att plocka in Nemanja "nexa" Isaković. Nu står det klart att laget släpper stjärnan.

"Kungen av Katowice. Idag säger vi farväl till jks och önskar honom all lycka i hans framtida ansträngningar som fri agent", skriver G2 i ett inlägg.

Under sin tid i laget lyckades australiensaren vinna Blast Premier World Final 2022, IEM Katowice 2023 och IEM Cologne 2023. Han agerade även inhoppare i Faze Clan när de gick och vann IEM Katowice 2022.

Vart jks fortsätter karriären är inte klart ännu. Men tidigare i år tackade han nej till Hampus "hampus" Posers lag Bleed Esports.

Artikelbild: Kalle Strömgren

4 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 4 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..