Den tjeckiska organisationen
I inlägget skriver Entropiq att man nått fram till beslutet gemensamt och att El1an till följd av transferlistningen placeras på bänken och därmed inte deltar i kvalet till ESL Challenger Rotterdam som började idag. Istället för El1an kommer laget att spela med den ukrainska spelaren som till vardags spelar för Iron Branch.
El1an anslut till Entropiq i maj förra året och har tillsammans med laget skördat en hel del framgångar på den europeiska onlinescenen. Under 2021 vann laget bland annat Pinnacle Fall Series #2, Malta Vibes Knockout Series #1 och ESEA Premiers 36:e säsong.
transferlistar sin ryska AWP-spelare . Det meddelade klubben igår genom Twitter.I inlägget skriver Entropiq att man nått fram till beslutet gemensamt och att El1an till följd av transferlistningen placeras på bänken och därmed inte deltar i kvalet till ESL Challenger Rotterdam som började idag. Istället för El1an kommer laget att spela med den ukrainska spelaren som till vardags spelar för Iron Branch.
El1an anslut till Entropiq i maj förra året och har tillsammans med laget skördat en hel del framgångar på den europeiska onlinescenen. Under 2021 vann laget bland annat Pinnacle Fall Series #2, Malta Vibes Knockout Series #1 och ESEA Premiers 36:e säsong.
???? After a mutual agreement, @El1anCSGO has been transfer-listed.
— Entropiq (@Entropiqteam) September 15, 2022
We will play the upcoming #ESLChallenger Rotterdam closed qualifier with @SENSEiUA as a stand-in. pic.twitter.com/3UiedknSKD
Ska du däremot spela relativt seriöst - köp en stationär pöjk (:
en bärbar som är lika bra som en stationär kostar ungefär dubbelt så mycket. tänk på de.
Edit: btw, om du t ex snart ska flytta hemifrån och plugga lr linkande är de ju bra att tänka vad du investerar i :).. då är ju bärbar självklart de härligaste! Tar lite plats när man har lite utrymme.
Men köp en stationär.
Som #20 säger med, alltid så.
Over n' out
om du ändrar så att du för ett GeForce GTX 285 med den + frakt är ca 8.1k :)