Hej,
Har hoppande ping i CS, ligger mellan 7-90, fixade precis 100mbit comhem och bor mitt i stockholm, och alla mina rates är bra. Och även när den är så låg som 20 och neråt, så laggar det när jag sprayar, går verkligen inte.
Någon som haft samma problem och har en lösning?
Läst boken 1 gång redigt inte bara skumma, sen gör några prov på datorn, kan även rekommendera bonniers trafikskola, finns på tpb.
Kör mycket! MILJÖVÄNLIGT!
Ska du göra allting själv så skulle jag rekommendera att du skriver in dig på en körskola, köper böckerna och gör deras tester, och även att du möljer igenom boken minst en gång. Dessutom så boka halkbana/skrivprov och uppkörning någon/några månader innan du ska göra det. För väntetiderna är aslånga.
2# intensivkur blir lite jobbigt med tanke på att jag jobbar, man stannar väl hos dem då i två veckor och hela köret? jag tänkte hoppa in på bilskola ändå med tanke på att jag inte känner så mycket folk väl nog för att fråga om att få övningsköra med dem haha!