×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

40$->1000$ på poker? tid?

Postat av Telefonmaneten den 13 April 2012, 01:26
25 kommentarer · 271 träffar
Tjena,


Har lirat lite poker från och till, men har inte direkt några stora meriter i bagaget utom några få dollarvinster från diverse freerolls.


I alla fall har jag en rulle på 40$ och tänkte ge det ett honest try att grinda upp den till 1000$. Börjar på NL2, och arbetar mig uppåt via en 25 BI-gräns.


I alla fall undrar jag ungefär hur lång tid detta skulle ta? Räkna med att jag är en amatörpokerspelare, dvs ligger rätt nära breakeven men positivt totalt.


Tänkte spela drygt 1000 händer / dag samt läsa strategiartiklar och dyl.


Inga negativa kommentarer, då jag vet att det är lite långsökt, men det gör mig mer taggad. Vad kan vara en realistisk tidsplan ifall jag lägger ned mycket tid på pokern?
Föregående tråd
Nästa tråd

25 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 25 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..