×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Ukraina

Zeus inspireras av karrigan – funderar på comeback

1
Om karrigan kan spela för ett topplag, då kanske Zeus också kan?
Hur länge kan man spela CS egentligen? Dagens rapport om Finn "karrigan" Andersens potentiella flytt till Falcons verkar ha sått ett frö hos andra äldre legendarer. 35-åringen är en av ett fåtal spelare som bryter normerna och fortsätter spela på hög nivå i relativt hög ålder.

Danylo "Zeus" Teslenko var en av de som verkar ha känt sig något yngre när de läste nyheten.

"Jag har alltid stöttat yngre talanger och tror det är viktigt att ge möjligheter till nästa generation," sa den 38-åriga legendaren i ett inlägg på X. "Jag gillar verkligen energin och spelstilen som de unga killarna från FUT har."

"Men karrigans transfer inspirerade mig verkligen och nu tänker jag seriöst på att göra comeback i CS. Ärligt talat, när jag gick i pension trodde jag aldrig att spelare över 33 skulle vara så populära."




Artikelbild: Blast/Pressbild och Sebastian Pandelache/PGL
Videokälla: PGL

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..