×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Sverige

Fifflaren lämnar Disguised— söker nytt uppdrag

1
Kan det bli en comeback på CS-scenen för Robin "Fifflaren" Johansson?
Den svenska CS-legendaren Robin "Fifflaren" Johansson kliver av sitt uppdrag i den amerikanska organisationen Disguised efter drygt tre år som delägare och operativ chef. I ett inlägg på X skriver han att han nu är på jakt efter nya möjligheter.

"Det som var tänkt att vara ett tre månader långt kontrakt för att sätta upp och lansera Disguiseds första satsning inom Valorant blev istället tre otroliga år av att bygga något alldeles speciellt från grunden", skriver Fifflaren.

Förutom Valorant var Disguised inne i flera andra titlar som Apex Legends, Tekken och Overwatch. Något CS-lag har Fifflaren dock inte basat över under sin tid i organisationen.


Artikelbild: Pressbild/Beyond The Summit
Videokälla: Dignitas

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..