×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Sverige

Transferrykte: Svenska CS-talangen tränar med OG — kan återförenas med brodern

1
Tim "susp" Ångström uppges provspela med OG.
Tim "susp" Ångström provtränar med OG. Det rapporterar CS-profilen Vladislav Gromov på X.

Enligt Gromov tränar OG just nu med både susp och Casper "cadiaN" Møller som tänkta ersättare till Nico "nicoodoz" Tamjidi och Christoffer "Chr1zN" Storgaard som bänkades av laget förra veckan.

Om ryktet stämmer skulle det innebära att OG nu spelar med en svensk kärna bestående av susp, hans tvillingbror Adam "adamb" Ångström samt Olle "spooke" Grundström. Den sista pjäsen i femman är portugisen Rafael "arrozdoce" Wing.

susp har suttit på bänken och varit transferlistad i Wildcard sedan juli i år. 20-åringen var tänkt att agera inhoppare för Ninjas in Pyjamas i PGL Masters Bucharest men behövdes till slut inte då Marco "Snappi" Pfeiffer kunde spela i tävlingen.


Artikelbild: Sebastian Pandelache/PGL
Videokälla: ESL/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..