Det var under elimineringsmatchen mellan
Det var den första pistolrundan på Dust2. Astralis hade skaffat sig ett 3v1 övertag och var påväg mot en komfortabel, men ack så viktig, start på kartan. Förlust på Dust2 och Astralis Major-drömmar hade varit över.
cadiaN väljer då att gå för ett kniv-kill på som står med ryggen emot grop på A-lång. Calyx dödar en på A-site vilket troligen får cadiaN stressad och börjar veva med kniven. Calyx vänder då sig om, dödar cadiaN och vinner sedan rundan.
Tur nog för cadiaN så lyckades Astralis repa sig efter detta och vann två raka kartor och har fortfarande chansen att ta en plats i Majorn.
Se hela klippet:
och som gav sig på ett minst sagt våghalsigt knivförsök. Astralis hade förlorat första kartan och var nu endast en kartförlust ifrån eliminering från Shanghai-Majorn. Det var den första pistolrundan på Dust2. Astralis hade skaffat sig ett 3v1 övertag och var påväg mot en komfortabel, men ack så viktig, start på kartan. Förlust på Dust2 och Astralis Major-drömmar hade varit över.
cadiaN väljer då att gå för ett kniv-kill på som står med ryggen emot grop på A-lång. Calyx dödar en på A-site vilket troligen får cadiaN stressad och börjar veva med kniven. Calyx vänder då sig om, dödar cadiaN och vinner sedan rundan.
Tur nog för cadiaN så lyckades Astralis repa sig efter detta och vann två raka kartor och har fortfarande chansen att ta en plats i Majorn.
Se hela klippet:
No way cadiaN did this when a map down in an elimination match in the Major RMR ????pic.twitter.com/jVyvSTeDqc
— Ozzny (@Ozzny_CS2) November 23, 2024
ONT: Sandviken massa b rudar ju ;)
Rent spontant så hade jag valt Sandviken.
Skrivet med min iPhone
Sen har vi ju lokala cs-spelare också.... t.ex. rogga.
Nyköping är mkt häftigare :))))))))
#11 Vi har FYRR73 ;D
Bor i nyköping. rätt så soft på sommarn, annars nee
Har ingen aning om vilka gym som finns i Sandviken men inne i Gävle finns det 20-tal olika gym. Allt från SATS till http://www.everytimefitness.se / som har öppet dygnet runt.
Du kanske ska leta bostad i Gävle och åka buss till skolan i Sandviken? Tar inge lång tid med bussen. Den åker motorvägen raka vägen ut tar väl 20-25 min beroende på vart du ska i Sandviken.
Bor ca 100.000 invånare här också så utbudet på flickor är ganska stort jämfört med t.ex. Nyköping och ja, jag har varit i Nyköping. Visst är det en mysig stad men tror inte det är rätt stad för en student. Då får han väl bosätta sig i Brandkärr som kanske är bland de vidrigaste kvarter jag sett i Sverige :D
Förövrigt är Sandviken grymt på sitt sätt, ashärligt att växa upp här men nu när man vill skaffa jobb och familj så känner man att man vill inte bo kvar här så länge till
Har btw knivat FYRR73 på lan så nyköping suger nog det också :PpPpPPpp
Skrivet med min iPhone
Byggs just nu ett skateboard ställe. Vi har bandy. Sen om du inte gillar bandy kan du titta på div 3 hockey i sandviken :D Om du hatar div 3 hocley så är gävle brynäs bara 2 mil ifrån dig. Desutom så har vi skit mycket pizzerior här i sandviken imo.
Högbo är ganska fint där du kan äta lite god mat eller nå sådant
Tattare.
Skrivet med min Android-mobil
Och partylivet är väl helt ok, brukar kunna vara kött.
och bråken finns om man letar efter dom, dock har jag aldrig slagits mitt i natten nån gång här.
OnT: Nyköping lätt, fast mest 95-97 fezter (;pPpPpPpPppp)
Men om du är över 18 finns det skoena krogar