×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Världen

Bomb-ändring i CS2 kan få stora konsekvenser

1
En stor förändring som ingen pratar om.
Det är ingen hemlighet att det blir många stora ändringar i Counter-Strike 2. Ett par ändringar som inte fått lika mycket uppmärksamhet är de som handlar om bomben. I CS:GO har vi fått se både Inferno och Ancient göra stora förändringar till hur mycket skada bomben gör. I CS2 är det på alla kartor.

Det var kommentatorn Jack "Jacky" Peters som visade upp detta och det är utan är utan tvekan stor skillnad. Många av de vanliga positionerna där man brukar spara och bara tappa lite HP går inte längre att stå vid. Detta då man helt enkelt dör nu istället.


Videokälla: Starladder

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?>
Laddar..