×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Formaterat datorn BOOTMGR(?)

Postat av TaiBazo den 26 Februari 2012, 19:30
1 kommentarer · 126 träffar
tjenare, i Lördags förmiddag formaterade jag min dator. Jag använde en kompis vista skiva och började formatera (kan tillägga att jag hade w7 förut).


Ingenting krånglade tills jag hade installerat ett par program och gjort den stora "uppdateringen" som var på 107 viktiga filer. Efter det var klart var jag tvungen att reboota datorn och med glädje gjorde jag detta.


Och nu till problemet, När jag startar datorn kan jag trycka till BIOS och det, men efter just den 'sessionen' så blir det svart och texten:
"BOOTMGR saknas
Tryck ned Cntr+alt+Del för omstart


När jag trycker ner det händer det likadant igen och jag kan fanimej inte komma in på datorn, någon kunnig där ute som kan problemet? Vore väldigt tacksamt!

1 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 1 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..