×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

WoW acc hackat, polisanmäla?

Postat av freddaN__ den 27 Oktober 2011, 00:30
85 kommentarer · 2 476 träffar
Tja.


Jag köpte mitt WoW acc av en snubbe från blocket för 1 år sedan, betalade 2000:- kronor för det och det innehöll 5st level 80.


Nu har jag spelat hela cataclysm och gearat upp osv och så nu har ägaren tagit tillbaka kontot (har frågat blizzard där dom sa det iaf.) Jag har kvar skype chatten i prints där han köpte konto av mig osv och där jag skickade pengar till honom, har även hans hemmadress och telefon nummer samt namn, personnummer och allting men har ringt hem till honom och ingen verkar svara.


Nu till frågan, kan jag polisanmäla honom? Han har sålt mig ett WoW acc som han har tagit tillbaka (bedrägeri??)


Tacksam för svar.
Föregående tråd

85 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 85 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..