×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Ursäkta röran, vi bygger om youth editio

Postat av MetanoL den 15 Oktober 2006, 00:37
50 kommentarer · 109 träffar
LÄS!

I samarbete med lokala i-net kändisar bl a Filip "Lazzo" Samuelsson och Adam "ail" Johansson presenterar jag mfl en spontan idé som vi söker respons till.


Idén är som ovanstående trådnamn att göra en modifierad tv-serie inspirerad av ursäkta röran, vi bygger om.

Serien kommer att innehålla lokala skämt om allt från practical jokes, till att jävlas med grannar, eller göra "radiostyrd" situationer i relativt närliggande gbg. Självklart kommer vi även att inkludera fulla fjortisar och internet community skämt.


Detta är endast några få av de situationer som den förhoppningsvis uppskattade serien kommer att innehålla, självklart har vi många fler ideer som vi kommer att testa och genomföra.

Det ni här på FB ska göra är egentligen bara att tanka skiten, se den och förhoppningsvis uppskatta den. Mirrors med bra ftp:s kommer att bli tillgängliga och avsnitten kommer att vara ca 10-20 minuter långa beroende på hur veckorna ser ut.


Tanken är att första avsnittet ska ha releasedatum veckan vårat lov då Lazzo säkerligen vill ha en vecka på sig att knåpa ihop editeringen.


Efter första avsnittet kommer ni kunna vara med och påverka vad som ska göras i programmet då tips trådar ska komma upp, och dela gärna med er här så kanske erat tips kommer med i avsnitt 1. Så låt fantasin flöda och önska oss lycka till!

Då vilka som kommer att medverka i scenerna mer än jag, ail å lazzo är inte helt klart så jag har valt att inte nämna det tills vidare, men vi kommer att vara ett gäng sköna gubbs.

Overandout


Exempel: http://www.youtube.com/watch?v =i6cm08Q10ps

& http://www.youtube.com/watch?v =7tMlSwfVGp4&mode=related&sear ch =

samt http://www.youtube.com/watch?v =8FNcJzNXzrw

ENJOY!
Föregående tråd
Nästa tråd

50 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 50 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..