Hur seriöst tar du ditt CS-spelande?
Min fråga är simpel:
Hur seriöst tar du ditt CS-spelande? Har du några speciella ambitioner, d.v.s. försöker du komma någon vart eller vill du bara spela för att det är kul?
Gjorde en poll, rösta i den om i hittar ett alternativ som passar. Här är alternativen, då de var för långa för att visas korrekt nedan.
1. Inte seriöst alls. Fjantspelar bara på public eller dylikt.
2. Inte så seriöst, spelar gärna matcher, men bryr mig inte om ur det går.
3. Ganska seriöst. Spelar oftast fokuserat och vill gärna att det ska gå bra.
4. Seriöst. Det är inte kul att spela mot/med noobs. Jag vill uppåt i laddern!
5. Mycket seriöst. Lägger många timmar/dag på CS. Att bli med i ett professionellt lag är något jag gärna vill!
6. Hyperseriöst. Jag viger mitt liv åt CS och inget annat räknas än att bli elit inom kort.
Turkiet eller Spanien.
Dom kan väl knulla med varandra?
#2 Bra förslag tbh.
Det är väl inte olagligt men jävligt äckligt imo...
#5 Det skulle uppfylla allas drömmar att åka dit, men lite starkare sol vill vi ha. :)
1 Ni festar
2 De blir av med oskulden på party
3 Ni chillar vid poolen bakis
Tragiskt..
Skrivet med min iPhone
Cypern (Aiya Napa) är en fest ort som många åker till, ska tydligen vara bra drag men har aldrig varit där så kan inte bekräfta.
Akta er för Turkiet, rent skitland som kryllar av försäljare och annat påträngande avskum detsamma gäller Egypten, Marocko och Tunisien.
Nej men deras mål är ju inte att förlora oskulden haha. Kan de så gör de det säkert.
Tragiskt att det finns så socialt handikappade människor.
Haft lägenhet i Alanya i snart 3 år och när du känner till ett land eller snarare en stad så väl så vet du var du ska gå. I Alanya finns allt. Fest, strandliv, uteliv, shopping, lugn, aktiviteter. Det finns absolut inget du saknar och dessutom ruskigt billigt.
Exempel på folk som bli lurade i turkiet är människor som ger sig in i den såkallade "Bazaren" Där alla turistfällor finns gällande shopping osv. Det gäller att läsa på sig och ta reda på var man ska gå!
Går du exempelvis till ett turkiskt hak istället för en turistrestaurang kostar en kebab 3lira = cirkus 12kr. Alternativ kan man äta sish, spett osv för unefär 4-5 lira vilket motsvarar 15-20kr. Du kan komma undan billigt och gatuförsäljarna finns inte överallt utan endast vid bazaren och de stora turistområdena, där hotellen ligger. Ut och äventyra och hitta de fina ställena istället!