×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

CSGUI: PI66Y GUI

Postat av brennR den 12 April 2010, 17:51
39 kommentarer · 364 träffar
Schoo!


Först och främst vill jag berätta att det inte ska vara PI66Y utan PIGGY. Det blev för många versaler i Rubriken med "CSGUI: PIGGY GUI"


Nu vill jag dela med mig av min nyskapade GUI vid namn PIGGY GUI. En gris är huvudtemat och därav namnet PIGGY.


Upplösning:

640x480


(Gillar folk den ska jag utöka till önskade upplösningar)


PRINTS:

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/MENU.jpg

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/-SERVERS.jpg

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/IN-GAME.jpg


!OBS! FLER PRINTS FINNS I .RAR FILEN !OBS!


DOWNLOAD:

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/PIGGY_GUI.rar


Ge gärna konstruktiv kritik.

***************************
***************************

PIGGY GUI v2.0

EDIT: Jag behåller den första versionen tillgänglig för nedladdning ifall någon skulle vilja men här kommer Version 2!
Det jag har gjort om är färgtemat till lite mer trevligare brun nyans samt ändrat lite fonts In-Game.

Jag förväntar mig inte att fler kommer tycka om denna bättre, SPECIELLT INTE Mr. divAdUdEterbAJS. Men om det finns någon som tycker bättre om denna så blir jag glad :)


PRINTS:

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/PIGGYMENU_v2.jpg

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/PIGGYSERVERS_v2.jpg

http://data.fuskbugg.se/skalma n01/PIGGYINGAME_v2.jpg

FLER PRINTS FINNS I .RAR FILEN!

DOWNLOAD:
http://data.fuskbugg.se/skalma n01/PIGGY_GUI_v2.rar


Hoppas ni gillar DEM!

Tack o hej!

39 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 39 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..