×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

aim_marioworld

Postat av Boaorm den 14 Augusti 2009, 16:30
18 kommentarer · 54 träffar
Hej alla på fragbite! Jag är här med ännu en map som jag la lite mer än 4 timmar på mig att bli klar med!

Den här gången är det aim map:

aim_marioworld

Fakta: En aim map med M4's på CT Sidan och AK47 på T Sidan.
Och lite småglada berg och mario lådor som svävar som får det att likna lite Marioworld!

Jag gjorde en bts compile med denna mappen, det tar visserligen mer tid att kompilera den, men känslan att spela den är skönare, det är mer "smooth" going.

Mappen fungerar utmärkt från 1on1 up till 4on4, mappen ÄR byggd för 10 i varje lag, men allt upp mot 6on6 är rätt mycket.

Du märker att mappen är liten och rundorna går snabbt!
En kort sammanfattning är: Den tränar reflexer och undercover.
För riktiga skillade, så kan man alltid försöka ta sig till fiende sidan, men det öppnar sig mer, vilket är svårare.

Ha kul och kommentera gärna mappen:

http://www.box.net/shared/vbry 5te4zr

Bild på mappen:

http://i26.tinypic.com/23mncw7 .jpg
Föregående tråd
Nästa tråd

18 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 18 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..