×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Inge mer FPS drops! :)

Postat av Mozzi86 den 5 Maj 2008, 17:11
23 kommentarer · 249 träffar
Jag börjar med att skriva vad jag har för dator
XP 2800+
2048 Dual ddr pc3200
ATI Radeon 9700 pro
V-Sync AV

har alltid spelat med 100 fps, aldrig klagat på att min fps droppat å dyl.. men senaste halvåret har den laggat bara mer och mer..
trodde de va grafikkortsfläkten eftersom cpun låg på låg temp.. så jag köpte ny.. blev ingen skillad. dammsugade. bytte drivisar.. formaterade.. bytte direktx version.. ah allt man brukar testa..

Men så av en slump ställde jag ner prioriteten i Aktivitetshanteraren på Steam.exe till LÅG precis innan jag startade CS..

har aldrig haft problem förut som sagt.. men nu går det helt hackfritt hela tiden, men bara om jag kör steam.exe på låg prioritet :P "INNAN MAN STARTAR SPELET"
vet inte varför men.. helskumt ^^

Men men.. var bara ett tips till er FPS - droppare... :> funkade för mig :>

Lägg inte ner energi på att skriva köp ny dator, för de är redan på G! la inte upp denna tråd för diskution.. är bara tips till dem som har problem!

ha de! :>

23 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 23 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..