×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Hjälp, grafik och lagg!

Postat av trezz- den 15 Mars 2008, 16:10
13 kommentarer · 199 träffar
Hejsan. Jag har köpt nytt steam account efter min bror ville ha tillbaks sitt som jag haft. När jag fixat allt och ska spela så är det RANDOM-grafik, massa pixlar och skit o allt "SMÅ-laggar" om ni förstår. Jag hade allt samma som förrut på förra accountet:

samma cfg
samma inställningar
samma grafik
samma rates

allt samma, utom något i set lanuch options för där kommer jag inte ihåg vad ja hade.

Någon som vet vad det är för fel? :S
Kan verkligen inte spela CS mera eftersom grafiken är bara massa pixlar och laggar när man sprayar o så.. Jag har rätt rates och laddat ner nya grafikkorts drivrutiner o de. :

Allt små laggar när man drar musen åt sidan och skjuter och allt :S


Jag har OpenGL också ;/
Här kommer 2 bilder om det ger nytta.


Då ja kunde spela. (FÖRE) http://data.fuskbugg.se/skalma n01/cs1.bmp
Då ja inte kan spela. (EFTER)
http://data.fuskbugg.se/skalma n01/cs2.jpg

På andra bilden som jag gnäller på så syns det inte så mkt pixlar o sånt men det små laggar så otroligt och massa pixlar på väggarna o golvet o de. Förrut så var allt helt perfekt och man bara gled omkring :(

snälla fb, hjälp!
Föregående tråd

13 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 13 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..