×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

EYE @ RH

Postat av Bertiiiiil den 8 Maj 2005, 14:16
150 kommentarer · 48 träffar
Bara jag som tycker att det är dåligt av archie/EYE att klaga på seedningen?
Jag menar, alla ni som sa/säger att Chemistry är så himla duktiga - De slutade mellan 25-32 plats, de åkte ur direkt. Lag som SHA och Vi har inte en janne, eller t.ex. Otur kom före Team Chemistry - som körde över EYE.

Att archie/EYE rent ut sagt gråter över att dom fick ett medelklassigt lag i sin grupp och sedan förlorar är bara patetiskt, med det spelarmatrialet som EYE använde sig av så BÖR de slå lag som Chemistry, men tydligen räckte inte det. Varför?

Jag tror på att motivation slår klass helt enkelt, och det bevisade Chemistry mot EYE som trodde sig vara redan klara till slutspelet.
Med CPL-meriterade spelare så klarade dom inte ens av den gruppen där vinnaren kom på delad 25-32:a plats vilket jag ser som en av de största flopparna. EYE kommer säkert ta nya tag och komma igen, men vad är EYE utan vilden och hyper? som nu gått till NiP, men NiP verkar inte kunna prestera till max häller även med dessa spelare, tillbaka med potti och fisker säger jag!

Nu lite mer ontopic, EYE kommer nog komma tillbaka, det behöver CS-scenen, vad vi inte behöver är en massa "CS-stjärnor" som tror sig vara bäst i världen men inte ens klarar av att slå danska Team Chemistry som jag hörde endel säga, skulle kunna varit seedade iaf top10, vilket är helt fel.

Men men, gjort är gjort och kan inte göras ogjort.
Så vad tycker ni om detta?

Btw, detta ger upphov till en vettig diskussion så ta ej bort tråden, And remember: Motivation slår klass...
Föregående tråd
Nästa tråd

150 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 150 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..