Hej , jag har precis fått ny dator. Jag intstalerade steam korrekt och skulle börja spela. Då kommer CS upp i en liten ruta på själv skärmen så CS täcker inte hela bildskärmen vilket är väldigt jobbigt. Någon som vet felet? Tacksam för svar! Om ni undrar varför kontot är nytt så är det för jag är bannad på det andra :)
Ehm...det finns inget oldschool över dagens semieliter??? :)
playnation har OLDSCHOOL-filmer, inget nytt skräp.
Räcker den?
Men jag måste hålla med till viss del. Visst är de nya filmerna mycket bättre som filmer, och nivån är mycket högre.
Men de gamla filmerna har den där legendariska och vördnadsfulla känslan över sig, de har minnena och nostalgin.
Sant det, de som var semieliter förut har antingen blivit proffs eller slutat spelat.
Sen tycker jag att det finns både bra och dåliga CS-filmer från alla tider, men gamla CS-filmer har ju helt klart en annan känsla.
:)
http://www.youtube.com/watch?v =ZYT14fEF8Y8 (gammal)
http://www.youtube.com/watch?v =Y6gcmbioqiE (halv gammal)
http://www.youtube.com/watch?v =sXEJNlrX0fc (sk back in the days)
mehkra filmerna också roliga haha
vad du än gör kolla fan inte jaegarn filmerna, dem mest patetiska jag någonsin sätt speciellt den där han har brillor och leksakspistoler för att verka "cool"
och min respons till varför jag gillar dem äldre filmerna än dem nya... FÖR DEM NYA HAR SÅ JÄVLA MYCKET EFFEKT! om dem tex drar ace så zoomar dem in lr kör slowmotion på varje frag, lägger till färger osv, slutar med att man inte ser filmen längre utan massa blurr hela tiden.
hatar dem där slowmotions som dem har efter varje jävla frag...
OnT: Håller med #13. Alldeles för mycket effekter i dom nya filmerna.