Hej, har sökt på forumet men inte hittat någon lösning som hjälpt mig (kanske kollat i fel trådar) så jag tänkte fråga i en ny tråd.
När jag lirar så typ var 10e - 15e sekund får jag typ 0,5 sec fryslagg.. helt omöjligt att spela så :( en polare sa att han haft samma problem men läst att man kunde ta bort någon process i windows eller nån "tjänst" eller vad fan han snackade om så blev det bra, någon som vet vad han kan ha pratat om?
tack på förhud
Skrivet med min Android-mobil
tråd löst eller sladd?
edit: vad har du för router?
Testa att ta preoretet hög på cs och hl.exe
Vet inte hur ordet stavas
#6 4 kärning 2,66 processor, GTX260, 8gb ram.. vet inte riktigt vilket du är ute efter och hur specifikt :( win7 64x.. CS inställningar, har typ rates o skit fixat och ligger på 0 choke o 0 loss, 99fps (fast det är väl bara 75) med min 75hz lcd skärm.. men det verkar om att det är någon internetgrej :/ när jag får dessa fryslagg så går pingen upp i strax under 1000.