×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Öka 20 kg i bänkpress på 3 månader?

Postat av ambu_lans den 19 Januari 2011, 15:16
105 kommentarer · 2 512 träffar
Hej, min polare och jag har slått vad om bänkpress.


Jag får 2000:- om jag lyckas gå från 60kg till 80kg i bänkpress på 3 månader. Annars får jag ta upp min plånbok och punga ut med 2000:- till honom.


Jag har aldrig tagit mer än 60 förut kan ju tilläggas. Det jag undrar är om detta är möjligt?


Är ny inom gymområdet så därför hoppas jag få svar av några biffar.


kommer dricka protein, efter varje pass och hade tänkt köra runt 3 bröstpass i veckan vad tror ni om det? Då bör väl musklerna ha hunnit återställa sig?

edit: väger 68kg och är 1.80 lång. jag är sjukt klen förövrigt! om detta spelar ngn roll

UPDATE: Vadet är taget dock har vi beslutat att jag ska börja köra 1 februari så jag kan tjuvstarta lite redan nu ;)

Hade tänkt köra på några tips jag fått i kommentarerna nedan och hoppas på det bästa. Tänkte köra bröst,triceps 2 gånger i veckan men även träna de andra musklerna också givetvis.

1 Februari: START: 60KG -> 80 KG.

aja nu kör vi!!!
Föregående tråd
Nästa tråd

105 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 105 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..