×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Tradera

Postat av kreatop den 16 Juni 2010, 15:26
10 kommentarer · 182 träffar
Hej!


Har sålt en mobil på tradera för 2000 kr.. Men nu vill han som köpt telefonen hämta mobilen hemma hos mig när det står klart och tydligt i auktionen att avhämtning är ej ett alternativ.


Fasen blir så jävla lack att idioten inte bara kan betala in pengarna till mitt konto så skickar jag telefonen. Det andra problemet är att han inte verkar förstå vad jag skriver har skrivit 2 ggr att han inte kan hämta den pga att jag jobbar oregelbundna tider.


Och vad får jag för svar då? Jo då skriver han: "Bra mig också. Kan jag få ditt telefonnummer??"


Sedan skriver han riktigt dålig svenska. Muhammed heter han.


Blir så jävla lack på idioten. Har liksom gått över 1 vecka nu sedan han vann auktionen har fortfarande inte betalt telefonen.


Funderar på att anmäla honom hos tradera. Vad tycker ni? Hur länge ska man vänta på betalningen?

10 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 10 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..