×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Polskt tibia hacK/virus wtf?

Postat av hyperaktivtbarn den 12 Augusti 2009, 15:18
22 kommentarer · 861 träffar
Tjo, satt och lirade på min Hunter och så tryckte jag ned Ctrl eller något, så kom denna rutan upp.. Undrar vad det är. Har googlast "W-INF wersja 2.1.1" och det kommer inte upp något dirket svar om vad det är, men förstår att det är ett hack. Undrar hur jag får bort skiten från datorn, hittar ingenting i aktivitetshanteraren om den, och har Search & Destroy spybot, Malewarebytes och kasperski och ad-aware, inget av programen gav utslag :s


Tack på förhand!


#Edit, glömde lägga up bild :P http://data.fuskbugg.se/skalma n01/polskttibiahacklol.jpg


#Edit 2, Filen heter "tmonitor.exe" och liggar i windows startup, vad de polska orden står för är;

Pokaz log---Screening log

Zakoncz dzialanie---Exit

Odinstaluj---Uninstall

Zamknij Menu---Close Menu

. Eftersom det står "Uninstall" så förmodar jag att det inte är ett virus som är menat att skada "mig", utan att jag ska logga andra :o?

22 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 22 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..