×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Träning (hjälp uppskattas)

Postat av godisgubben den 15 December 2011, 07:55
81 kommentarer · 397 träffar
Hejsan fragbite.


Hade tänkt börja träna nu igen då, var 1 år sedan jag gymmade konstant så hade tyckt det var skönt att börja igen.
Men nu är det såhär att jag har lite frågor som jag skulle uppskatta att få svar på som har skapat lite förvirring för mig dem senaste 2-3 dagarna.


1. Om man äter protein mestadels och styrketränar runt 5 gånger i veckan och är ute och går 1-2 timmar om dagen. Kommer detta gör att "fettet" försvinner, och istället bygger muskler? (så har jag alltid fattat det)


2. Eller får man bara muskler och det händer inte så mycket med fettet?


3. Ska gymma varje vardag 1-2 timmar, hur tycker ni jag ska lägga upp schemat? Första dagen tex. Armar och Bröst och axlar, andra dagen benen och ryggen, etc.


4. Hur tycker ni jag ska ha min diet?
Just nu ser den ut såhär: 3 kokta ägg på morgonen (ta bort ägg-gulan funderar jag på)
Kyckling-sallad/tonfisk-sa llad till middag, kvällsmat böner med keso
Föregående tråd
Nästa tråd

81 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 81 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..