×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Är dagens barn så här efter?

Postat av Mr Giantrucci den 25 April 2011, 22:46
97 kommentarer · 221 träffar
Hej var ute på gården o stötte på några barn, denna kille är 7 år men pratar som en bebis och verkar lite efter.


http://www.youtube.com/watch?v =PM_J5ai8nEA


Då undrar jag om vi alla var så vid denna ålder, har för mig att jag var lite smartare och snackade normalt men kan ha fel. Men även de andra barnen en va typ 6 och alla pratade som bebisar o svarade med helt irrelevanta svar :p


"Vetu vem jesus är?"

"Jag vet när michael jackson dog"

Sen bad jag dom gissa på våran ålder dom trodde vi var 77 samt 75 år,,,3 barn som instämde. Sedan pekade vi på en gamling runt 75 och frågade hur gammal dom tror han är. Dom svarade 70.

e dagens barn lite osmartare?

128 personer har röstat
Föregående tråd
Nästa tråd

97 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 97 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..