×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Prata med tjej.

Postat av Jultomte97 den 10 Augusti 2013, 03:19
19 kommentarer · 872 träffar
Hej alla fragbitare!


Här i sommarn så har jag bara träffat en tjej och det var nog de pinsammanste situtionen jag varit i. Vi pratade knappt med varann men de sluta ändå i sängen och jag blev av med oskulden.


Men nu vill jag kunna samtala med nästa tjej som jag ska träffa.. men problemet är jag suger på att komma på nåt samtalsämne.


Vad brukar ni prata om med en tjej? En tjej som ni gillar.


Lite saker som skulle kunna pratas om är: vardagliga saker, väder, veckans händelser, nyheter, familj, vänner, arbete/skola, tankar, funderingar, musik, minnen, intressanta händelser, er själva, tjejens intressen osv. Jag tycker sådant blir lite utjatat i längden, så lite mer tips på vad man kan prata om.


Tack på förhand!

19 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 19 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..