×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Får skolan göra såhär?

Postat av SKRMPP den 19 Mars 2012, 18:38
29 kommentarer · 352 träffar
Lillebror har varit ett antal turer med skolans "anti-mobbings grupp" i samband med trubbel som egentligen inte varit trubbel utan en massa missförstånd samt påhittade historier (eller som vi på fragbite kallar det: "myter").


Hur som helst. Idag hade en av lillbrorsarns polare fått besöka den ökända anti-mobbings gruppen av en anledning som för mig är okänd. Väl där fick han höra att han inte skulle spendera tid med min lillebror eftersom min lillebror hade fått besöka anti-mobbing gruppen åtskilliga gånger och då kunde hamna i "fel kretsar".


Då är min fråga till er: Får skolan göra så här? Känns ju förjävligt att dom baktalar elever såhär...


(Kan även tillägga att min lillebror inte är någon buse. Han sköter skolan och umgås inte med skummisar.)

29 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 29 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..