×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Kina

Se klippet: Falcons bortkastade runda mot Heroic

1
NiKo: "Låt mig spela!"
Falcons Esports skickade idag hem Heroic från IEM Beijing med en 2-0-vinst. Trots det råkade laget ut för en pinsam runda som frustrerade stjärnspelaren Nikola "NiKo" Kovač.

Heroics lagkapten, Christoffer "Chr1zN" Storgaard, hamnade i ett clutch-försök i 1-mot-3. Efter att ha slagit Ilya "m0NESY" Osipov hamnade NiKo och Maxim "kyousuke" Lukin i ett spänt läge och trots att Chr1zN hade förlorat om klockan tickat ner till noll valde kyousuke att peeka i sista sekund, vilket gav Chr1zN vinsten.

"Låt mig spela, låt mig spela... Låt mig spela!" skrek NiKo när pratet i Teamspeak verkade bli lite mycket.

Senare under samma dag åkte Falcons själva ut ur turneringen mot Natus Vincere, efter två tunga kartförluster med 3-13 och 4-13.





Artikelbild: ESL/Twitch
Videokälla: Blast/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?>
Laddar..