×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Sverige

adamb om NIP: "Jag är bara så lycklig"

1
Svensken verkar trivas i NIP.
Ninjas in Pyjamas vann sin första LAN-turnering med höstsäsongens nyförvärv under måndagen och Adam "adamb" Ångström verkar trivas bra i laget. I en intervju med HLTV efter vinsten berättade han om känslan att återigen spela i NIP.

"Jag spelade i Young Ninjas förut och min dröm var hela tiden att spela i NIP på den tiden", sade han. "Även om det var länge sedan så har jag alltid drömt om det, så det känns lite som en dröm som går i uppfyllelse. Jag tror verkligen att vi kan ta tillbaks NIP till det de en gång var."

"Jag är bara så lycklig. Lycklig att vara här, jag trivs verkligen här. De är så trevliga, vi grindar varje dag, alla grindar. Har aldrig känt sån här hunger. Även om stavn och sjuush är gamla så grindar de stenhårt, kollar demos, spelar spelet, deathmatch... jag tror vi alla har spelat över 10, 11, 12 timmar de senaste dagarna varje dag. Alla hjälper varandra. Det är så vackert att se, helt ärligt."

"Vår IGL, Krimbo, gör också otroligt bra calls och har mycket firepower. Enligt mig kommer vi vara ett topp 10-lag snart. Det har jag inga tvivel om."


Artikelbild: Stephanie Lindgren
Videokälla: Esportstudion/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?>
Laddar..