×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Rumanien

Fyra svenskar klara för PGL Cluj-Napoca

1
Flera av Sveriges vassaste spelare gör upp i mångmiljontävlingen.
Ludvig "Brollan" Brolin, Love "phzy" Smidebrant, Linus "nilo" Bergman och Tim "susp" Ångström är klara för ännu en stor Tier-1-tävling. Den 14–22 februari spelas PGL Cluj-Napoca med 1,25 miljoner dollar (~11,5 miljoner kronor) i prispotten och svenskarna finns på plats.

Arrangören PGL presenterade i dag laguppställningen för tävlingen och förutom svenskarnas lag finns topprankade lag som Team Vitality, Furia EsportsFalcons Esports. Värt att notera är dock att Team Spirit valt att inte ställa upp i tävlingen.


Artikelbild: Adela Sznajder/ESL, Sebastian Pandelache/PGL och Sophie Barrowclough/EWC
Videokälla: ESL/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..