×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Världen

Proffsen är överens: Han är den största carryn i Counter-Strike idag

1
Noll personer bör vara chockade av detta.
Turneringsarrangören Blast frågade ett gäng CS2-proffs vem som är den största carryn i scenen just nu, och svaren var minst sagt entydiga. Samtliga är överens om att det är Danil "donk" Kryshkovets i Team Spirit som carryar hårdast just nu.

Att donk lyfts fram är knappast chockerande. 2025 radade han upp MVP-utmärkelser efter att ha lett Spirit till sammanlagt fyra Tier 1-titlar. Under året tog 18-åringen sin tionde HLTV-MVP, vilket gör honom unik bland riflers genom historien.


Artikelbild: Viola Schuldner/ESL
Videokälla: Starladder/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..