×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Världen

HLTV:s chefredaktör: Flera topplag planerar ändringar efter Majorn

1
Flera topplag har redan börjat titta på möjligheter att ändra sina femmor inför nästa år.
HLTV:s chefredaktör Milan “Striker” Švejda säger i det senaste avsnittet av podcasten HLTV Confirmed att minst fem av världens 15 bästa lag redan tittar på förändringar efter Majorn i Budapest. Enligt Striker har flera lag redan påbörjat arbetet för att göra om sina femmor inför nästa år.

— Vissa är längre gångna än andra… det är nog snarare hälften, realistiskt, menar han i podcasten.

Att det kommer ske förändringar efter Majorn är ingen högoddsare. Redan nu har Pain Gaming bänkat två spelare och transferrykten gör gällande att Nicolai "device" Reedtz är på väg bort från Astralis.

I övrigt pekar Striker ut ett gäng lag att hålla ögonen på under säsongsuppehållet: Team Liquid, Faze Clan, Team Spirit och G2 Esports nämns som lag som kan vara på jakt efter att spetsa femmorna ytterligare inför vårsäsongen.

Artikelbild: Pressbild/Starladder
Videokälla: Starladder/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..