×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Sverige

Här återskapar JW den supervirala smörgåsbilden

1
Det ser ut att vara väldigt goda mackor iallafall.
Häromveckan blev den svenska CS-spelaren Tilde "7licious" Byström omskriven världen över efter att ett av hennes inlägg på X blivit megaviralt och fått över 22 miljoner visningar på plattformen. Nu har den svenska CS-legendaren Jesper "JW" Wecksell återskapat bilden som ett led i hans och Eyeballers kampanj för att få en inbjudan till Blast Bounty.

7licious inlägg föreställer en bild på henne där hon gör mackor med texten “Efter 10 år i esport är jag nu officiellt en sandwich maker". JW:s inlägg utgör ett svar på Eyeballer-vd:ns Axel "Acke47" Fridéns frågan till 7licious om hur man får ett inlägg viralt och innehåller "bara" en bild på honom tillsammans med två julskinksmackor. Om bilden kommer att räcka för att Eyeballers kampanj om en invite till Blast Bounty blir framgångsrik får framtiden utvisa.


Artikelbild: 7licious/X och JW/X
Videokälla: Esportstudion/Twitch

1 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 1 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..