×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Europa

Gamerlegion bekräftar: Inga planer på att sälja spelare

1
VD:n berättar att de har varit i kontakt med 100 Thieves, men inte har några planer på att sälja spelare.
Grundaren och VD:n för Gamerlegion, Nicolas Reber, har idag tagit till X för att bemöta de rykten som gått kring lagets framtid. Källor som Alexey "OverDrive" Birukov har rapporterat att 100 Thieves varit intresserade av att köpa lagets spelare, men det verkar inte vara helt sant.

"Vi pratade med 100 Thieves för ett par veckor sedan kring deras intention att komma tillbaks till CS, men vi har inga diskussioner om att sälja spelare eller kärnor," skriver VD:n. "Vi fokuserar på laget vi har nu."

Gamerlegion åkte idag ur PGL Masters Bukarest på en fjärdeplats. Enligt tidigare rapporter har Håvard "rain" Nygaard redan skrivit på för 100 Thieves under förutsättning att laget lyckas värva kärnan från ett högre rankat lag.




Artikelbild: Stephanie Lindgren/Blast

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..