×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Polen

Silver till KRIMZ i Polen — föll mot danskar i finalen

1
Freddy "KRIMZ" Johansson tar ännu en topplacering på LAN.
Det blev silver för Fnatic och Freddy "KRiMZ" Johansson i helgens LAN-tävling Betclic Clash Summer. Svenskens lag, som vann den rumänska LAN-tävlingen Draculan för ett par veckor sedan, säkrade andraplatsen i tävlingen efter vinster mot Reason Gaming och Nemiga Gaming i kvarts- respektive semifinalerna.

I finalen tog dock segertåget stopp då Fnatic förlorade mot det danska laget Ecstatic. Matchen slutade 2-1 till danskarna efter att Fnatic tappat en 0-1-ledning till förlust efter två 11-13-förluster på Inferno och Train.

För andraplatsen spelar Fnatic hem 3000 dollar (~28 000 kronor) i prispengar.

Artikelbild: Adam Lakomy/ESL
Videokälla: Blast/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..