×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Världen

Ryska CS-profilen: "Perfecto räddade Virtus Pro"

1
Enligt Alexey "OverDrive" Birukov var Virtus Pro på väg att disbanda hela laget.
Igår meddelade Virtus.pro att organisationen värvat Ilya "Perfecto" Zalutskiy för att ersätta Timur "FL4MUS" Marev inför höstsäsongen. Det kan ha varit ett absolut nödvändigt drag för lagets framtid.

Det menar iallafall den ryska CS-profilen och Team Spirit-scouten Alexey "OverDrive" Birukov. I ett inlägg på X skriver OverDrive att VP var nära att disbanda femman helt, men att den räddats av Perfecto-värvningen.

"Perfecto räddade VP:s laguppställning. Det var nära att de upplöstes", skriver OverDrive.


Under vårsäsongen har VP brottats med svaga resultat och haft svårt att ta sig långt i några tävlingar. Lagets bästa insats kom i februari då man lyckades nå kvartsfinalerna av IEM Katowice.

Artikelbild: Pressbild/Virtus Pro och CSNafone/Youtube
Videokälla: ESL/Twitch

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..