×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.

Sverige

Svenska coachen gör CS-comeback — efter 4 år i Valorant

1
Svensken lägger Valorant bakom sig för att istället komma tillbaka till Counter-Strike-scenen.
Den svenska coachen André "BARBARR" Möller är redo att göra comeback på CS-scenen. Det meddelar svensken genom inlägg på sociala medier.

"Jag har bestämt mig för att återvända till Counter-Strike efter ett sex månader långt uppehåll från coachning. Jag har studerat CS noggrant under det senaste halvåret och känner att jag nu har en bra förståelse för metan", skriver BARBARR i inlägget där han samtidigt tackar för sin tid i Valorant-scenen.

BARBARR har en lång historia som CS-spelare under både 1.6-eran och Global Offensive-eran. Under sin tid som spelare representerade han bland annat lag som ESC Gaming och Epsilon innan han år 2018 sadlade om till coach. År 2021 valde BARBARR att byta spel till Valorant och har de senaste åren coachat Guild Esports och KOI.


Artikelbild: Adela Sznajder/Dreamhack och Colin Young-Wolff/Riot

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?> DisplayTemplate("related");?>
Laddar..