×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

iPhone 4 stendöd?

Postat av RMetHeRiPpR den 22 Juli 2012, 14:56
4 kommentarer · 451 träffar
Tjena!


Min iPhone 4 har pajjat, tror jag i alla fall?


Det hela började med att jag skulle sätta mig i bilen och köra en till en polare, stoppade telefonen bredvid mig i ca 1 minut, tills jag igen skulle ta upp den och ringa honom. Men då märkte jag att den bara dog, var helt svart. Jag hade 60% kvar av batteriet.


Det går inte att starta den alls, och går inte att få den i DFU läge (Hemknappen + Låsknappen i 20 sek typ).


Telefonen dyker inte heller upp i iTunes då kör den i datorn med USB. Har senaste iTunes versionen.


Min garanti gick ut för 2 månader sedan, så vad har jag för andra alternativ. Är det bara allriskförsäkringen som gäller då med en självrisk på 1500kr?


Kan tillägga att det var varmt ute, och varmt i bilen. Men inte ska den bli överhettad på 1 minut?


Tacksam för svar!
Föregående tråd

4 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 4 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..