×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Låst ut mig själv på mobilen!

Postat av SD-2014 den 22 Oktober 2011, 11:43
7 kommentarer · 201 träffar
Lyckades låsa ut mig själv på mobilen i onsdags på kvällen innan jag skulle sova i hytten, tyckte det var en skit bra idé att sätta på grafiskt lösenord så att syrran inte skulle kunna pilla på mobilen under natten eller så..


Men dum som jag var tänkte jag stänga av alarmet och försökte det grafiska lösenordet 20 gånger och blev utlåst och måste logga in med mitt gmail-konto som jag har på telefonen, men det känner jag inte till.


Så undrar hur jag ska bära mig åt för att låsa upp den igen? Kan bevisa att jag har köpt telefonen, har dess PUK-kod till SIM-kortet iaf..

7 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 7 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..