×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Skärm

Postat av kahzu den 17 Augusti 2008, 16:49
0 kommentarer · 33 träffar
Hej alla glada!111

Har ett problem med min skärm som jag haft ända sedan jag fick skärmen. Den är inte symmetrisk, d.v.s. den är lite bågig på vissa sidor och den ser inte likadan ut på någon utav sidorna (vänster, höger, upp eller ner), vilket gör det oerhört svårt att få allting rätt innanför ramarna.

Jag kan sitta hur länge som helst för att försöka få skärmen att bli en perfekt fyrkant, men har nu märkt att det är helt omöjligt med de verktyg som jag har att välja mellan med skärmens mjukvara.

Jag undrar nu om det finns något program som återställer skärmen så att den blir en perfekt fyrkant eller om det finns något annat sätt att lösa mitt problem.

Jag har en ViewSonic G90fB och jag har skickat ett mail till deras support angående mitt problem, men jag har endast fått svar som "kolla om piggarna på sladden sitter som dem ska" etc. och det gör dem.
Föregående tråd
Nästa tråd

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.

Skriv en kommentar