×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Virus bootsector! hjälp!

Postat av Sasbullet den 2 Juni 2008, 20:22
13 kommentarer · 61 träffar
Hej!
Jag skulle installera om min dator så jag brände ner ett windows XP pro, då jag inte hittade min vanliga cdskiva. När jag väl formaterat datorn och kopierat installationsfilerna så står det att datorn startar om och därefter fortsätter installationen. Men datorn startar bara om och om på nytt. Ringde min datorkunnige vän och han sa att jag fått ett virus i bootsectorn, men han vet inte hur man får bort.

Så nu lyder min fråga; Hur skall jag få bort de här viruset? Datorn startas bara om på nytt, fast jag formaterat typ 3ggr.

Tack på förhand
Föregående tråd
Nästa tråd

13 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 13 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..