×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Hjälp! Problem med datorn

Postat av Benedict IX den 29 November 2014, 17:49
0 kommentarer · 260 träffar
Hej, för 4 dagar sedan så satt jag i en cs go match och mid game så fryser skärmen och ljudet till. Under tiden som bilden är frusen så ändras färgerna konstant omkring och det här pågick i 1 minut, för sen dog datorn.

Det här problemet kvarstod endast när jag började spela ett spel. För en dag sedan så testade jag med att formatera om datorn för att sedan få exakt samma resultat. Det senaste är att datorn nu konstant har en flimrande skärm med skev bild och upplösning, från det att jag startar upp datorn tills jag är inne i windows och slutligen stänger av den.

Jag antar att grafikkortet är slutkört då datorn har flera år på nacken, men skulle ändå vilja höra någon kunnig ifall det går att åtgärda eller ej.

0 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 0 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..