×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Windows 8 mouse hertz

Postat av calli^ den 16 Mars 2014, 14:05
2 kommentarer · 343 träffar
Har precis fått ny dator med tillhörande windows 8.
Äger en Zowie EC1 eVo som har funktionen att beroende på vilken knapp du har intryckt samtidigt som du kopplar in musen så får du olika hertz på musen. Funkade alltid klockrent tidigare. Men i windows 8 så funkar INGET.
Den ligger på 125-200hertz och den laggar nått enormt i windows. Kör jag med raw input OFF i csgo så rör sig musen i pixlar stora som gubbarnas huvuden.
Tror ni förstår mitt dilemma. Finns det någon fix eller guide för hur man ställer upp hertzen/raten på musen i senaste Windows? Det står att hidusbf inte funkar till Windows 8, än iaf.

Tacksam för hjälp!
Föregående tråd
Nästa tråd

2 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 2 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..