×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Trasigt grafikkort?

Postat av SuckMyDuck den 22 Mars 2011, 00:39
3 kommentarer · 117 träffar
Hej fragbite, jag har ett litet problem som angår min dator, och jag är inte den vassaste inom denna del så jag tänkte att jag kanske kan få någon hjälp här.


För någon vecka sen startade jag min dator och gjorde standardrutinen, såsom logga in på msn checka facebook osv.

När jag lite senare skulle kolla på ett youtubeklipp så märkte jag att vid mörka scener kom det upp som små prickar i vissa svarta delar av klippet, testade öppna en mörk bild och det var samma sak där.


Som sagt är jag inte bra på sånt här så jag tänkte att jag länkar en bild och visar hur det ser ut http://data.fuskbugg.se/skalma n02/Pajko.JPG .


Någon som vet om det är grafikkortet eller möjligtvis skärmen som kan ha gått åt skogen?
EDIT: Drivisarna är up to date om det kan ha något med det att göra.

Tack på förhand.

3 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 3 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..