Hej FB.
Jag lämnade in min dator på lagning för byte av grafik samt moderkort, och nu försöker jag kolla vad dom satt i den. körde dxdiag i Kör för att kika på gkortet, men fick bara fram detta:
http://data.fuskbugg.se/skalma n01/anggg.jpg
Min fråga är, vad fan är detdär? Vad har dom satt i min dator? Hur kollar jag det? Vad innebär DAC-typ: 8-bit?
Tack på förhand :-)
klarar ni hela så är ni jävligt tåliga
varje gång hon sjunger BABY givetvis
Lägg ut en kortlek i en ring men inte av alla kort :O sedan gör ni en liten mindre ring innanför den och sen ännu en lite mindre ring. Då börjar man med att dra från den yttersta ringen och där är det 2 klunkar om man har öl/cider och 1 klunk om man har sprit.
Sedan bestämmer ni vem som ska börja så gör den personen det genom att säga Röd/svart. Om personen säger rött och sedan drar upp ett rött kort då får man välja vem av dem andra som är med i spelet som ska dricka. Om han säger rött och drar upp ett svart kort så blir det han själv som ska dricka :P sen är det nästa persons tur o göra samma sak ^^
GL & HF!