×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Behöver hjälp ang ny dator

Postat av G1zm0* den 7 Augusti 2007, 18:35
17 kommentarer · 29 träffar
Ska köpa ny dator hade jag tänkt och har sneglat lite på

http://www.komplett.se/k/ki.as px?sku=323200

Har också tittat lite på dustin och försökt bygga själv men är inte så jätte über på och bygga datorer så vet jag inte om sakerna jag satte i den skulle funka bra ihop. Så nu ber jag er om hjälp. Jag vill ha en bra dator med bra minne bra graffekort bra processor och hyfsad hdd. Priset ska hälst ligga runt 5k men kan sträcka mig till 6.5. Det ska även vara Amd.

Så vill inte höra något om att amd e skit och att jag ska ta intel eller at jag bara får skit för 6500. Men om ni tycker det är skit så bygg det bästa man kan få för dem pengarna.


Mvh

17 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 17 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..