×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Chassifläkt problem

Postat av busungen^ den 11 Maj 2007, 17:16
9 kommentarer · 157 träffar
YO BOYS!

Har ett litet problem här med min nya chassifläkt, den blåser inte riktigt så som den ska om man säger så! Jag köpte en chassifläkt, en ADDA 92x92mm, som enligt dustinhome ska gå i 1300RPM. Köpte en sådan och satte i, men till min stora förvåning så går den i 530 bara. Ringde och sa detta till dustinhome, och de skickade en ny likadan. Nu när jag har satt in den så är den fortfarande på 530RPM.

Någon som vet om man kan höja hastigheten på någon fläkt? För den jag hade innan gick i 1400RPM och blåser på bra, men lät på TOK för mycket.

Testade hur fläkten gick genom Everest Ultimate Edition om någon undrar.

9 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 9 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..