×
Felmeddelande :( Din CSS har inte laddats som den ska. Testa reloada sidan.
1

Garanti på dator&skärm hos mediamarkt

Postat av robinjohansson den 18 November 2013, 18:54
9 kommentarer · 236 träffar
Tja

Har en bärbar dator samt en skärm som jag köpt på mediamarkt som jag nu vill använda försäkringen på innan den går ut men jag är undrar om dom kommer neka mig.

Skärmen gick troligen sönder via ett strömavbrott, eller så dog den helt av sig själv helt plötsligt.
Datorn har det problemet att den inte fungerar utan strömsladden i.

Detta täcker inte mediamarkt så min plan är att dra båda grejerna i marken ett par gånger och säga att ett ben på datorbordet vek sig och dom fick sig en smäll och slutade fungera.

Givetvis är dom skyldiga att laga skärmen på t.ex. bärbara datorn men om dom då ser att det är batteriet som knasar så struntar dom i att fixa det eller?

Någon som varit i snarlik sits och kan dela med sig av tips?


Tack
Föregående tråd

9 kommentarer — skriv kommentar

Kommentarerna nedan är skrivna av användare på Fragbite. Fragbite granskar inte sanningshalten i texten och du uppmanas att själv kritiskt granska och bemöta texten. Förutsätt inte att innehållet i texterna är sanning.
Visa 9 kommentarer

Skriv en kommentar

Laddar..