Tjenare, har ett Geforce GTX 580 och har börjat lira Battlefield 4. Jag pallar spelet flytande i lägsta grafik inställningar, men vill dock kunna köra det iallafall i high! Så jag bestämde mig för att skaffa ett till Geforce GTX 580, men det säljs inte längre.
Därför har jag tagit beslutet att skaffa två nya grafikkort, som ska kunna palla BF4 i Ultra! Helst ska dem kosta omkring 5k.
Är inte så bra på datorer, komponenter och sådant. Så därför tar jag gärna lite tips och hjälp. Som sagt, 5-5,5k är min budget. Två grafikkort, ska kunna palla BF4 Ultra helst!
Min "setup":
Operativsystem: Windows 7 Ultimate 64-bitars
Processor: Intel(R) Core(TM) i5-2500k CPU @ 3.30GHz (4 CPUs), ~3.3GHz
Minne: 8192MB Ram
Moderkort: Intel(R) Z68 Express Chipset Family LPC Interface Controller - 1C44
Om det är något mer ni behöver veta säg bara till! Tack på förhand!
Skrivet med min Android-mobil
Skrivet med min Android-mobil
Ska sägas att jag vet vem den blonda är, hon har en tvillingsyster som är minst lika blåst. Gick i deras klass för länge sedan.
Har hört en massa SJUKA rykten om dom, tvekade dock på att något var sant. Men efter att ha sett dom ute och bilder på FB började ploppa upp för några år sedan börjar man undra.
HAHAHAHAHA jesus affischeN
wtf tredje vänster spawn? xD:P
Du är inte tillsammans med henne.
Blir svårt att göra slut med någon man inte har ;)
flickvännens polare eller?
Det är nog kört dock broder.
Skrivet med min Android-mobil
Skrivet med min Android-mobil
Skrivet med min Android-mobil
Skrivet med min iPhone
https://fbcdn-sphotos-g-a.akam aihd.net/hphotos-ak-ash3/21368 _407493436038802_1119366878_n. jpg ":P"
Skrivet med min iPhone