Hej!
Håller på att titta ut en ny dator och tänkte mig att
http://www.ebay.co.uk/itm/Vibo x-4-2GHz-Fast-Quad-Core-Radeon -6670-8GB-2TB-Gaming-Multimedi a-PC-Computer-/221047020689?pt =UK_Computing_DesktopPCs&hash= item33776ddc91 skulle passa bra. Vad säger ni? Är det värt det, eller kan jag få bättre saker för samma pengar? Kollat runt mycket på Intel VS AMD men det är så svårt att få sig en ordentlig bild när så många tycker olika. Hört att AMD är mer fokuserat för spel o vice versa. Kör för tillfälligt Intel i3 på laptop men rätt sugen på en AMD av nån anledning. Opinions?
Har en budget omkring 370£ nu på sommaren och antagligen en del mer till hösten eftersom att jag jobbar men vill så gärna uppgradera mig snarast. Gillar inte att vänta.
P.s. Vet att Windows OS inte är inkluderat.
Tack på förhand.
Första jag tänkte på var att bakgrunden till texterna på dina gjorde hemsidor. Så som 'Fresh magazine', 'Backjump' etc har en slags 3D-effekt längst till vänster. Men Bilden på hemsidorna har ingenting 3D över sig alls. Tycker du borde se till så att man får en 3D-effekt över allting för att ha den där 3D-effekten du använder på texten.
Hoppas du förstår.
Gillade dock din bakgrund väldigt mycket och man fick ett snyggt och enkelt helthets uttryck.
* Rent
Färgerna var jag lite tveksam på.. det är snyggt och lite innovativt, men ändå. Kanske ska prova lite andra kombinationer?
Sen är det nog smart att flytta upp rubrikerna liiite, störande att inte se hela.
Inte mycket annat att ge kritik på.